Smith Machine Shrug Nasıl Yapılır

30 Kasım 2017
yazar :  

Çalışan Kaslar:

Levator Scapulae, Trapezius, Insfraspinatus

Uygulama: Smith Machine'nin barı her iki elle, kollar omuz genişliği kadar açıklıkla ve tamamen gergin olarak, avuç içleri aşağıya bakacak şekilde aşağıda sıkıca tutulur. Bu konumda omuzlar ile, hafifçe ve kontrollü olarak, önden arkaya veya arkadan öne doğru mümkün olduğu kadar büyük dairesel hareket yapılarak uygulanır. Dikkat edilecek husus; hareketi tümüyle yavaş ve kontrollü olarak uygulamaktır. Bu hareket normal tutuşla önde veya kalça arkasında tutulan barbell veya iki ele yanlarda tutulan dumbbell'lar ile de yine dairesel hareketle uygulanabilir.

 

 

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Yap

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı!

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır.

Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine Başlamayınız