Bengü Kavun Diyetiyle 10 Kilo Verdi

Şarkıcı Bengü, Jennifer Lopez ve Beyonce'un tercih ettiği kavun diyetiyle 52 kiloya inmeyi başardı. 

 

Bengü "Kavun hem enerji veriyor, hem de vücutu toksinlerden temizliyor" dedi.

Bengü, iki yıl aradan sonra yeni albümü 'Anlatacaklarım Var' ile hayranlarının karşısına çıktı. Genç şarkıcının bu süre içinde bir hayli zayıfladığı gözlerden kaçmadı. 62 kilodan 52'ye inmeyi başardığını ifade eden genç şarkıcı bunun sırrının kavun diyeti olduğunu söyledi. Jennifer Lopez, Beyonce, Rihanna ve Selena Gomez gibi starların detoks için tercih ettiği ve Hollywood diyeti olarak bilinen kavun diyetiyle vücut toksinlerden arınıyor.

 

ŞEKERE DİKKAT

 

Ancak kavun oldukça şekerli bir meyve olduğundan diyet boyunca tuz, şeker ve zeytinyağı tüketimini azaltmak gerekiyor. Bengü "Yaşadığım kaza olayından sonra kontrolsüz bir şekilde kilo almaya başlamıştım. Üzüntüden kendimi yemeğe verdim. Bu yüzden diyete girdim ve incelmeyi başardım. Bol bol su içmeyi de ihmal etmedim" dedi.

Uzmanlara göre kavun birçok vitamin ve mineralleri içerdiği için cilde de iyi geliyor.

 

İŞTE KAVUN DİYETİ

 

Kahvaltı: İstediğiniz kadar kavun yiyebilirsiniz. 1 bardak çay içilebilir.

Ara öğün: Sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında ara öğünde 1 kase az yağlı yoğurt yemeniz uygundur.

Öğle yemeği: 100 gr yağsız tavuğun yanında dilediğiniz kadar kavun yiyebilirsiniz. Üzerine de 1 bardak çay içebilirsiniz.

Ara öğün: Öğle yemeğiyle akşam yemeği arasındaki ikindi atıştırmasında istediğiniz kadar kavun yiyebilirsiniz.

 

Akşam yemeği: 100 gr. tavuk ya da 1 porsiyon balık eti yiyebilirsiniz. Ve tabii ki dilediğiniz kadar kavun tüketmeniz mümkün.

Yorum Yap

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı!

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır.

Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine Başlamayınız